10 rzeczy niezbędnych podczas prawdziwego survivalu

20-05-2020

Szykujesz się na swój pierwszy wyjazd i zastanawiasz się co zabrać na survival? A może masz już doświadczenie i zerknąłeś tu, aby przekonać się, co możemy polecić innym miłośnikom outdooru? Niezależnie od tego, który przypadek pasuje do Ciebie, gorąco zachęcamy do lektury przygotowanego przez nas tekstu, w którym prezentujemy podstawowy sprzęt do survivalu, o którym nie wolno zapomnieć, przygotowując się do wyjazdu.

Czym jest survival?

Jak w skrócie określić to, czym jest survival? To fascynująca przygoda i ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu. To także podróż - nie tylko fizyczna, ale i metaforyczna. Podczas niej uczysz się samodzielności, odkrywasz sam siebie i sprawdzasz swój charakter. Survival jest świetną rozrywką i ma wielu fanów wśród kobiet i mężczyzn. Coraz więcej osób chce spróbować sztuki przetrwania i zastanawia się, jakie są rzeczy niezbędne do survivalu. Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie i zachęcić Was do samodzielnych wypraw.

Co zabrać na survival?

Wyposażenie survivalowe ma za zadanie ułatwić Twoją wyprawę. Warto więc dokładnie przemyśleć kwestię tego, co zamierzasz zabrać ze sobą. Tym bardziej, że wszystko będziesz nosić na własnych plecach. Pamiętaj o tym, że nie ma jednego sprawdzonego zestawu, który powinieneś zabrać na survival. Innych sprzętów będziesz potrzebować w górach, innych w lesie, a innych na pustyni, co innego przyda Ci się wiosną, a co innego jesienią. Nie ma też sensu nosić ze sobą karimaty i śpiwora, o ile nie zamierzasz spać w terenie. W Internecie znajdziesz wiele list prezentujących podstawowy sprzęt do survivalu. Za każdym razem przeanalizuj je, a następnie zmodyfikuj tak, aby pasowały do Twoich potrzeb.

Nasza lista rzeczy niezbędnych do survivalu

Poniżej prezentujemy przygotowaną przez nas listę podstawowego sprzętu survivalowego. Jest ona dostosowana do osób, które chcą spróbować outdooru, ale bez żadnych hardkorowych akcji w stylu Beara Gryllsa. Zachęcamy do zapoznania się z nią, dostosowania do własnych potrzeb, a następnie do wyruszenia w teren! Życzymy udanej zabawy!

1. Odpowiedni ubiór

Wygodne i solidnie wykonane ubrania oraz buty to absolutna podstawa. Odzież survival musi chronić Cię zarówno przed niskimi, jak i wysokimi temperaturami. Dobrze wybrać modele odporne na wilgoć. Z pewnością przydadzą Ci się także ubrania przeciwdeszczowe i foliowa peleryna - nigdy nie wiesz, kiedy zmieni się pogoda. Nie zapomnij też o czapce dostosowanej do pory roku.

2. Śpiwór i karimata

Nie możesz o nich zapomnieć, jeżeli planujesz spędzić noc na świeżym powietrzu.

3. Plecak

Pakowny i odporny na przetarcia plecak taktyczny to obowiązkowe wyposażenie survivalowe. Warto, aby wybrany model miał sporo kieszeni i siatek, do których możesz schować lub przytroczyć potrzebne ci akcesoria.

4. Nóż

Noże survivalowe mogą mieć bardzo wiele zastosowań. Pomogą w budowie schronienia, przygotowaniu posiłku itd. Pamiętaj, że nie ma modeli uniwersalnych. Kupując nóż, powinieneś zadbać o to, by był jak najlepiej dopasowany do Twojej aktywności i terenu.

5. Akcesoria do ognia

Nie chcesz marznąć i wolisz jeść ciepłe posiłki? Zapałki, zapalniczki i krzesiwa to Twoi sprzymierzeńcy!

6. Latarka

Ułatwi Ci poruszanie się po zmroku oraz w kiepsko oświetlonych miejscach, takich jak jaskinia, gęsty las itd.

7. Manierka i aluminiowe naczynie

Bez wody nie da się żyć, dlatego warto mieć jej zapas zawsze pod ręką. Wśród rzeczy niezbędnych do survivalu warto wymienić manierkę oraz aluminiowe naczynie, którym zaczerpniesz wodę, a następnie ją w nim zagotujesz.

8. Prowiant

Podczas survivalowych wypraw świetnie sprawdzają się konserwy oraz gotowe racje żywnościowe. Dobrze mieć przy sobie także zajmujące niewiele miejsca, ale wysokokaloryczne przekąski, takie jak słodycze czy orzechy.

9. Apteczka

To absolutnie podstawowy sprzęt do survivalu. Spakuj do niej wszystkie przyjmowane leki, pamiętaj także o zabraniu środków odkażających i opatrunkowych w razie, gdyby podczas wyprawy coś Ci się stało.

10. Akcesoria nawigacyjne

W Twoim plecaku nie powinno zabraknąć mapy, busoli lub kompasu, a także ewentualnie GPS. Dzięki nim łatwiej odnajdziesz drogę, nawet w nieznanym terenie.

Spakuj plecak i wyruszaj!

Teraz, kiedy wiesz już co zabrać na survival, nie pozostaje Ci nic innego, jak spakować plecak i ruszać w teren. Masz braki w sprzętach? Nic się nie martw, wszystko, czego Ci trzeba, znajdziesz w naszym sklepie internetowym, do którego serdecznie zapraszamy!