Broń bez pozwolenia w Polsce

05-12-2019

Zastanawiasz się nad tym, jaka jest legalna broń palna w Polsce? Chciałbyś stać się posiadaczem własnego pistoletu lub karabinu, ale nie chcesz zagłębiać się w kwestię tego, jak można uzyskać pozwolenie na broń? W takim razie mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Legalna broń w Polsce, którą możesz kupić bez zezwolenia, jest niemalże na wyciągnięcie ręki. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zapraszamy do lektury!

Legalna broń palna w Polsce - dla kogo?

Broń bez pozwolenia w Polsce wbrew pozorom jest dość powszechnie dostępna. Jedynym warunkiem, jaki należy spełniać, aby móc stać się posiadaczem własnego pistoletu lub karabinu jest bycie pełnoletnim obywatelem naszego kraju. Posiadanie broni palnej w Polsce nie wymaga przynależności do żadnego klubu strzeleckiego.

Legalne bronie w Polsce, które kupisz bez zezwolenia

Zastanawiasz się, jakie są legalne bronie w Polsce? Spieszymy z odpowiedzią. W świetle obowiązujących przepisów każdy pełnoletni obywatel może być posiadaczem broni palnej rozdzielnego ładowania, która została wytworzona przed 1885 rokiem, a także replik takiej broni. Co to oznacza w praktyce? Że na rynku możesz znaleźć sporo doskonałych replik pistoletów i karabinów sprzed końca XIX wieku, wykonanych z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, które kupisz legalnie. 

Warto jednak wiedzieć, że pomimo tego, że broń jest dostępna niemalże od ręki, zakup prochu do niej nie jest już taki łatwy. Aby móc dokonać takiego zakupu musisz być posiadaczem Europejskiej Karty Broni Palnej na broń czarnoprochową. Koszt jej wyrobienia to nieco ponad 100 złotych.

Od kilku lat broń bez zezwolenia w Polsce - czarnoprochowa nazywana także historyczną, cieszy się sporym powodzeniem nie tylko wśród pasjonatów historii, ale także innych osób, które z różnych względów chcą stać się posiadaczami własnego pistoletu lub karabinu.

Broń czarnoprochowa - legalnie i bez zezwoleń

Znasz już odpowiedź na pytanie: jaka broń bez pozwolenia w Polsce. Przyjrzyjmy się teraz temu, co możemy znaleźć w asortymentach sklepów z bronią. Wszyscy pasjonaci strzelectwa mogą kupić wymarzoną broń zarówno stacjonarnie, jak i za pośrednictwem sklepów internetowych. Większość z tego typu punktów oferuje:

Klienci najczęściej mogą wybierać spośród doskonale wykonanych replik. Pistolety oraz rewolwery pomogą Ci poczuć klimat Dzikiego Zachodu, a karabiny sprawią, że przeniesiesz się do czasów wojny secesyjnej. To prawdziwa gratka nie tylko dla rekonstruktorów. Nic więc dziwnego, że broń dostępna bez zezwolenia w Polsce cieszy się sporym zainteresowaniem. Dzięki temu rozwiązaniu każdy pasjonat może sobie pozwolić na legalny zakup nowych "zabawek" do swojego arsenału.

W sklepie Doctor Gun można znaleźć szeroki wybór legalnej broni czarnoprochowej - krótkiej i długiej. Oferujemy rozbudowany asortyment oraz fachowe doradztwo podczas zakupów!

Broń czarnoprochowa - broń, a nie zabawka!

Pomimo tego, że w Polsce broń bez zezwolenia - czarnoprochowa, jest dostępna niemalże dla każdego obywatela nie wolno zapominać, że to nie zabawka. Należy się z nią obchodzić z pełną ostrożnością i zgodnie z obowiązującymi regulacjami. Jak każda broń, nawet ta dostępna legalnie bez pozwolenia, może być niebezpieczna i w nieodpowiedzialnych rękach będzie stanowiła zagrożenie.

Kup broń czarnoprochową u Doctora Guna

Jeśli chcesz legalnie kupić broń czarnoprochową w Polsce, zapraszamy do naszego sklepu. Szeroki wybór, wysoka jakość produktów i atrakcyjne ceny zachwycą każdego pasjonata strzelectwa. Wszystkie zamówienia realizujemy szybko, a broń jest przez nas sprawdzana przed wysyłką. Zapraszamy do zakupów!