Jaki niezbędnik wybrać na survival?

30-04-2021

Coraz więcej osób decyduje się na wyprawy survivalowe. Jaki niezbędnik zabrać ze sobą, aby być do takiej wycieczki właściwie przygotowanym? Trzeba zastanowić się nad tym, jak wyglądać będzie przygotowanie posiłku i co jest nam do tego najbardziej potrzebne. Odpowiednio dobrany sprzęt survivalowy, w tym niezbędnik wojskowy to bardzo ważna kwestia podczas planowania survivalowej wyprawy.  

Jak wybrać niezbędnik na survival?

Na co należy zwrócić uwagę kupując niezbędnik turystyczny? Z pewnością powinien zabierać mało miejsca, aby bez problemu można było go spakować do plecaka. Wygodne w korzystaniu są niezbędniki składane oraz umieszczone w etui. Sztućców podróżnych używa się często, dlatego wybierajmy takie, które stworzone są z wytrzymałych materiałów. Ważne także, by niezbędnik był łatwy do utrzymania w czystości i posiadał standardowe sztućce - nóż, widelec oraz łyżkę. Równie ważna jest lekka waga oraz kompaktowość niezbędnika. Profesjonalne niezbędniki to konieczne wyposażenie każdego uczestnika survivali!

survival

Co jeszcze warto wziąć na survival?

Wiemy już, że z pewnością potrzebny będzie nam niezbędnik survivalowy. W co jeszcze należy się zaopatrzyć, aby wyprawa survivalowa była udana? Podczas takiej wycieczki przydatna będzie menażka, manierka oraz racje żywnościowe. Jeśli zależy Ci na dobrym przygotowaniu do survivalu, warto dowiedzieć się na ten temat więcej. 

Menażka

Menażki to zamykane pojemniki, które doskonale sprawdzają się podczas wypraw turystycznych. Umożliwiają przygotowanie oraz przechowywanie jedzenia. Menażka obiadowa to niezbędny element wyposażenia pod namiot, który zajmuje niewiele miejsca.

Manierka

Wybierając się na survivalowy wypad, nie zapomnij o zabraniu manierki na wodę! Manierki pozwolą dostarczyć organizmowi niezbędną, dzienną porcję wody. W wygodny sposób możesz przyczepić je do paska lub przechowywać w plecaku. Warto zwrócić uwagę, by manierki wykonane były z wysokiej jakości materiałów, takich które są dostosowane do kontaktu z jedzeniem. 

Racja żywnościowa

Posiłki to bardzo ważna część wyprawy survivalowej. To one dają nam siłę na przetrwanie w trudnych warunkach oraz do dalszej wędrówki. Racje żywnościowe to doskonałe rozwiązania na tego rodzaju sytuacje. W sklepach dostępne są większe oraz mniejsze racje żywnościowe. Ważne, by posiadały dobrze dobrane składniki, były sycące i smaczne. 

Czym rozpalić ogień?

Chyba każdy zgodzi się, że prawdziwy survivalowiec musi umieć rozpalać ogień! Zanim wybierzemy się na tego typu wyprawę, warto dowiedzieć się, w jaki sposób oraz czym najlepiej rozpalić ognisko. 

Poniżej przedstawiamy kolejne kroki niezbędne podczas czynności, jaką jest rozpalanie ognia.

  1. Zbierz rozpałkę - tutaj sprawdzi się kora brzozowa, ptasi puch, sucha trawa, czy drobne wiórki z suchego drzewa. 

  2. Wybierz właściwe miejsce - pamiętaj, by nie było zbyt wietrzne (na szczycie góry, przy brzegu jeziora), ponieważ ognisko może wówczas płonąć zbyt szybko.

  3. Zbuduj odpowiednią konstrukcję - nie można rozpalać ogniska na gołej ziemi, stwórz więc podstawę z patyków i kamieni.

  4. Zapal rozpałkę - rób to stopniowo i powoli dokładaj kolejne porcje drewna. Czym ją rozpalić? Jeśli chcesz mocno wczuć się w survivalowy klimat, użyj krzemienia do krzesania ognia. Możesz do tego celu wykorzystać również dostępne w sklepach krzesiwo magnezowe lub zapałki wodoodporne.

  5. Zbierz dodatkową ilość drewna - pamiętaj, by zebrać je z miejsca oddalonego od Twojego obozowiska o około sto metrów. Dzięki temu w nocy nie zabraknie drewna, które jest blisko obozu. Pamiętaj również, by nie wkładać do ognia mokrych lub wilgotnych gałęzi, ponieważ wówczas energia ognia będzie wykorzystana do wysuszenia drewna.

Wyprawa survivalowa może okazać się niezapomnianą przygodą, jednak bardzo ważne jest, aby odpowiednio się do niej przygotować. Warto do tego celu wybrać profesjonalny sprzęt survivalowy, taki jak niezbędniki na survival, menażki czy manierki. Sklep internetowy Doktor Gun oferuje doskonałej jakości wyposażenie do tego typu przedsięwzięć. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom Wasza wyprawa będzie udana - powodzenia!