Pierwsze kroki z bronią czarnoprochową

24-03-2020

Zastanawiasz się jak postawić pierwsze kroki z bronią czarnoprochową, aby droga, na którą wkroczysz, była początkiem fantastycznej przygody? W takim razie zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem Doctora Guna, przygotowanym z myślą o wszystkich osobach, które nie wiedzą, od czego należy zacząć.

Broń czarnoprochowa - czym jest?

Tak zwane czarnoprochowce, to broń czarnoprochowa wykonana współcześnie, jako repliki modeli oryginalnie wytwarzanych przed 1885 rokiem. Wśród nich znaleźć można zarówno pistolety i rewolwery, jak i karabiny oraz strzelby. Warto nadmienić, że jest to broń palna dostępna bez zezwolenia, a więc może ją zakupić każdy pełnoletni obywatel Polski.

Po tym krótkim wstępie przejdźmy do konkretów. Skoro wiesz już, czym jest broń czarnoprochowa, podpowiadamy od czego zacząć. Pamiętaj tylko, że początki zazwyczaj bywają niełatwe. A miłość do strzelectwa może być naprawdę wyjątkową pasją!

Od czego zacząć - wybór broni czarnoprochowej

Od czego zacząć swoją przygodę z czarnoprochowcami? Najlepiej od wyboru modelu, który najbardziej Ci się podoba. Możliwości jest naprawdę sporo. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie opcję odpowiadającą jego gustowi, potrzebom oraz możliwościom finansowym. W sklepach z bronią znajdziesz modele broni krótkiej i długiej, spośród których będziesz mógł wybrać ten idealny.

Warto też pamiętać o tym, że dla początkujących lepsza jest broń kapiszonowa. Wynika to z faktu, że jest ona łatwiejsza w obsłudze niż modele skałkowe. Dlatego, jeżeli właśnie planujesz zakup swojej pierwszej broni czarnoprochowej, zapamiętaj nasz poradnik i sięgnij po kapiszonowca.

Podstawowe wyposażenie początkującego

Czymże byłby nasz poradnik dla rozpoczynających przygodę z bronią czarnoprochową, gdyby nie podpowiadał, w co warto zainwestować od samego początku. Jeżeli nie kupujesz pistoletu lub karabinu tylko po to, aby zawiesić go w reprezentacyjnym miejscu nad kominkiem, koniecznie zaopatrz się w dodatkowe akcesoria.

Stawiając swoje pierwsze kroki z bronią czarnoprochową powinieneś zadbać o to, aby kupić także:

  • kluczyk do kominków,
  • amunicja do broni czarnoprochowej o odpowiednim kalibrze,
  • proch (by móc go legalnie zakupić w Polsce musisz być posiadaczem Europejską Kartę Broni Palnej)
  • kapiszony,
  • wyciory do czyszczenia, środki czyszczące i konserwujące,
  • smar,
  • okulary ochronne oraz ochraniacze słuchu.

Co ze strzelaniem, czyli wybór strzelnicy

Wiesz już, od czego zacząć zakupy związane z bronią czarnoprochową. Możemy więc przejść do części bardziej praktycznej i związanej ze strzelaniem. Miejscem, w którym będziemy stawiać pierwsze kroki związane z obsługą czarnoprochowców, jest strzelnica. Spotkasz tam innych miłośników strzelectwa, w tym także bardziej doświadczonych, którzy mogą służyć cennymi radami.

Warto wiedzieć, że nie na wszystkich obiektach wolno strzelać z czarnoporchowców. Dlatego szukając odpowiedniej strzelnicy, zwracaj uwagę nie tylko na ceny i lokalizację. Upewnij się także, że jest ona przyjazna broni czarnoprochowej.

Broń czarnoprochowa od Doctora Guna

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego poradnika jesteś gotowy rozpocząć przygodę z bronią czarnoprochową. Jeżeli tak, zapraszamy do naszego sklepu. Prowadzimy sprzedaż doskonałych replik, pochodzących od znanych producentów. Każdą z nich sprawdzamy przed wysyłką i upewniamy się, że dociera do Ciebie produkt wysokiej jakości. Chętnie także służymy naszą wiedzą i doświadczeniem, jeżeli właśnie stawiasz pierwsze kroki z bronią czarnoprochową.