Przydatne akcesoria survivalowe

29-03-2021

Wybierasz się na dłuższą wędrówkę, krótką wycieczkę, czy biwak? Nie możesz przewidzieć, co Cię spotka. Aby być zawsze przygotowanym na 100% - koniecznie sprawdź przydatne akcesoria survivalowe, które nie tylko poprawią komfort wielu czynności, ale w wyjątkowych sytuacjach mogą nawet pomóc Ci przeżyć w trudnych warunkach! Jakie gadżety survivalowe są szczególnie polecane?

Przydatne akcesoria survivalowe

Nóż survivalowy

Wymieniając najważniejsze akcesoria survivalowe, nie można nie zacząć od noża. Do wyboru masz noże survivalowe składane, z systemem sprężynowym, lub proste noże typu finka. Nóż ma wiele zastosowań – możesz nim przecinać różne przedmioty – linki, kawałki gałęzi i wykorzystać go do budowy schronienia.

Multitools - kombinerki wielofunkcyjne

Kolejne survivalowe gadżety, które pomogą Ci przetrwać w dziczy to np. kombinerki wielofunkcyjne. To kilka praktycznych końcówek umieszczonych na trwałym trzonie, które pomogą Ci ciąć, przekłuwać, skręcać, obierać, piłować, budować, otwierać, podważać itd. Podstawy survivalu mówią o tym, że zbiór narzędzi typu multitools to jeden z obowiązkowych przedmiotów, które po prostu musisz mieć ze sobą! Kombinerki wielofunkcyjne są zwykle niewielkie – nie zajmują dużo miejsca.

Siekiera / toporek

Podstawowy sprzęt do survivalu to również poręczna siekiera lub mały toporek typu tomahawk. Siekiery survivalowe pomogą Ci porąbać drewno na ognisko lub wykorzystać je do zbudowania schronienia. Zazwyczaj są lekkie, zapakowane w trwałe etui, które możesz przypiąć do paska, lub do plecaka.

Zestaw do rozpalania ogniska

Niezbędne wyposażenie survivalowe to również praktyczny zestaw do rozpalania ognia, bez którego ciężko wyobrazić sobie ciepły posiłek, czy chłodną noc pod gołym niebem. Tego typu survivalowe akcesoria to po prostu krzesiwo i czasem, opcjonalnie podpałka. Kamień - krzesiwo pomoże Ci szybko stworzyć iskrę, która rozpali ognisko. Krzesiwo jest odporne na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Z pewnością sprawdzi się lepiej niż nietrwała zapalniczka i szybko kończące się zapałki. Zestaw do rozpalania ograni umieść wysoko na swojej liście!

Menażki / patelnie / kubki

Naczynia survivalowe są niewielkie, trwałe i praktyczne. Pomogą Ci zjeść wygodnie posiłek, a nawet go podgrzać, czy po prostu przygotować. Kompletu specjalnych naczyń turystycznych nie powinno zabraknąć w Twoim podstawowym wyposażeniu. Patelnie survivalowa i kubek survivalowy pomogą Ci w komfortowym przygotowaniu posiłku i napoju na biwaku.

Zestaw sztućców

Kolejny niezbędny sprzęt – survival, to składany zestaw sztućców. Najwygodniejsze gadżety survivalowe służące do spożywania posiłków, to zazwyczaj jedno akcesorium, które ma trzy wymienne końcówki – widelec, łyżkę i nóż. Oczywiście możesz jeść dłońmi, a zupę przechylić z miski, ale o ile przyjemniejszy staje się posiłek na łonie natury, gdy jesz ,,jak człowiek”?

Zestawy przetrwania mogą być naprawdę bardzo rozbudowane. Wyżej opisane, przydatne akcesoria survivalowe to absolutna podstawa, bez której nie może obejść się żaden biwakowych, Możesz dowolnie ją rozbudowywać o kolejne akcesoria survivalowe, dzięki czemu jeszcze lepiej przygotujesz się na każdą ewentualność!