Pistolet Maszynowy WIATRÓWKA H&K MP5 K-PDW 4,5mm

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1795
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 549,00 zł 529,00 zł / szt.

H&K Heckler&Koch MP5 K-PDW 4,5 mm BB CO2 to szybkostrzelna wiatrówka CO2 z systemem blow-back, będąca pneumatyczną repliką pistoletu maszynowego MP5 K-PDW.

Modułowa budowa

H&K Heckler&Koch MP5 K-PDW 4,5 mm BB CO2 to ciekawa propozycja dla osób, które szukają dobrej zabawy i do tematu strzelectwa podchodzą w sposób typowo rekreacyjny.

Konstrukcja wiatrówki jest wzorowna na niemieckim pistolecie maszynowym MP5 K-PDW, używanym m.in. przez jednostki specjalne policji, straży granicznej oraz pracowników ochrony rządu.

Korpus, kolbę i chwyt podobnie jak w oryginale wykonano z wytrzymałego polimeru. Kluczowe elementy pistoletu tj. lufę wewnętrzną, mechanizm spustowy, zawór CO2, bezpiecznik oraz magazynek są metalowe.

Pistolet wyróżnia się bardzo zwartą i lekką budową (1635 g), dlatego mogą z niego komfortowo strzelać także młodsi użytkownicy i panie. Kolbę można wygodnie złożyć na bok, a po wyjęciu dwóch pinów także całkowicie ją odłączyć bez konieczności stosowania dodatkowych narzędzi.

Po złożeniu lub demontażu kolby długość wiatrówki ulega zmniejszeniu blisko o połowę. Taka funkcjonalność znacznie zwiększa mobilność pistoletu oraz ułatwia jego transportowanie.

Dzięki zastosowaniu metalowego zaczepu, do pistoletu można doczepić również jednopunktowy pas taktyczny. Zapożyczone z oryginału są także górna szyna Picatinny, odłączany tłumik płomienia oraz łoże ze zintegrowany chwytem wertykalnym.

Pistolet ma mechaniczne przyrządy celownicze w postaci stałej muszki oraz przeziernikowej szczerbiny. Skrzydełkowy bezpiecznik został usytuowany w tym samym miejscu co w oryginalne, pozwalając na wygodne blokowanie mechanizmu spustowego, bez konieczności zmiany chwytu.

Duża prędkość początkowa

Wiatrówka zasilana jest 12 g kapsułą CO2, montowaną w tylnej części korpusu (pod podstawą kolby). Sprężony dwutlenek węgla nadaje wystrzelonym śrutom BB's prędkość do 145 m/s oraz umożliwia celne strzelanie na dystansie około 20 m.

Dobrej jakości nabój CO2 pozwala na oddanie około 80 wyrównanych strzałów. Ilość strzałów jest głównie zależna od temperatury powietrza, dynamiki strzelania oraz właściwej konserwacji wiatrówki. Trzeba również pamiętać, że kapsułę CO2 (przebitą) może pozostawić w wiatrówce maksymalnie 48 godzin.

Po upływie tego czasu kapsułę należy usunąć lub ją „wystrzelać”. Montaż oraz wymiana kapsuły są dosyć proste i nie wymagają stosowania dodatkowych narzędzi.

Po złożeniu kolby wystarczy odkręcić śrubę dociskową kapsuły oraz wysunąć pin montażowy, po tych czynnościach uzyskujemy dostęp do portu kapsuły CO2.

System odrzutu „Blow back”

Cechą, która wyróżnia ten pistolet wiatrówkowy jest mocny system blow-back. Jego działanie powoduje, że po strzale zamek energicznie cofa się, naśladując mechanikę i odrzut broni palnej. Taka funkcjonalność zwiększa satysfakcję z użytkowania i zapewnia sporo emocji podczas strzelania.

Pistolet strzela wyłącznie ogniem pojedynczym, jednak dzięki zastosowaniu magazynka o pojemności 41 śrutów oraz łatwego do opanowania mechanizmu spustowego, już po krótkim treningu strzelec może osiągnąć szybkostrzelność wynoszącą nawet do 180 strzałów na minutę.

Stalowy śrut BB's

Metalowy magazynek mieści 41 sztuk śrutu BB's 4,46 mm, który najlepiej sprawdzają się w rekreacyjnym strzelaniu do celów reaktywnych, puszek, butelek itp.

Dźwignia zatrzasku magazynka została umieszczona bezpośrednio przed magazynkiem, dlatego proces jego wymiany jest bardzo wygodny zarówno dla prawo, jak i leworęcznych użytkowników.

Podajnik magazynka można zablokować w dolnym położeniu, pozwala na to na ładowanie śrutu metodą grawitacyjną bezpośrednio z pojemnika.

W odróżnieniu od śrutu ołowianego, BB'S nawet pod wpływem nacisku nie ulega odkształceniom, dlatego mogą być bezpiecznie ładowany do magazynków o tak dużej pojemności.

Mechanizm spustowy DAO

W wiatrówce zastosowano mechanizm spustowy DAO (double action only), który umożliwia strzelanie wyłącznie z wykorzystaniem samonapinania.

Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim prosta i instynktowna obsługa, co powoduje, że wiatrówka H&K Heckler&Koch USP 4,5 mm BB CO2 świetnie sprawdzi się w rękach osób rozpoczynających swoją przygodę ze strzelectwem pneumatycznym.