Wiatrówka HATSAN TG AirTact QE 5,5mm

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1833
  • Dostępność: Brak Brak
  • szt.
  • 329,00 zł 299,00 zł / szt.
  • Niedostępny

Hatsan Striker AR 5,5 mm to wiatrówka sprężynowa w militarnym stylu, wyposażona w karabinową osadę, regulowany mechanizmy spustowy, system redukcji odrzutu, oraz światłowodowe przyrządy celownicze.

Taktyczna wiatrówka

Karabinek ma polimerową osadę, której styl nawiązuje do współczesnych karabinów szturmowych. Do budowy zastosowano tworzywo sztuczne o dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne, warunki atmosferyczne oraz działanie wilgoci.

Konserwacja i czyszczenie łoża z tworzywa ogranicza się jedynie do utrzymania w ogólnej czystości oraz sporadycznego używania olejku silikonowego.

Wojskowy styl wiatrówki doskonale podkreśla masywne łoże o wzdłużnym ryflowaniuszkieletowa kolba oraz atrapa magazynka. Wydzielony chwyt pistoletowy ma anatomiczne wycięcia na palce zapewniające lepszą przyczepność oraz kontrolę karabinka. 

Taktyczna kolba ma symetryczną bakę Monte Carlo pozwalającą na wygodnie składać się do strzału osobom prawo i leworęcznym.  Odrzut po strzale jest skutecznie absorbowany dzięki zastosowaniu wentylowanej gumowej stopki, odpowiadającej także za stabilny punkt oparcia.

Z uwagi na rozmiar i spory ciężar (3150 g), karabinek jest przeznaczony dla dorosłych i doświadczonych użytkowników.

Klasyczne ładowanie

Sprężyna naciągana jest poprzez klasyczne „złamanie lufy”, metody najczęściej wykorzystywanej w wiatrówkach sprężynowych z uwagi wygodną i prostą obsługę. Hatsan Striker AR 4,5 mm strzela śrutem diabolo w kalibrze 5,5 mm, ładowanym bezpośrednio do lufy.

Polimerowa atrapa tłumika o antypoślizgowym frezowaniu znacząco ułatwia złamanie lufy i napięcie sprężyny, najbardziej odczuwalne podczas długiego strzelania.

Precyzja i duży zasięg

Za celność oraz powtarzalność strzałów odpowiada gwintowana lufa o długości 420 mm, dzięki której już po krótkim treningu możemy uzyskać powtarzalne skupienie.

Wystrzelony śrut osiąga wysoką prędkość początkową ok. 245 m/s (poniżej 17 J), dzięki czemu z karabinka możemy celnie strzelać nawet na dystansie 40-50 m.

Regulowany mechanizm spustowy

Jednym z najważniejszych elementów broni wpływających na jej celność jest oczywiście mechanizm spustowy.

Hatsan Striker AR 5,5 mm producent zastosował dwustopniowy regulowany spust, pozwalający strzelcowi na indywidualne ustawienie długości drogi wstępnej i oporu. 

Szeroki zakres regulacji zwiększa kontrolę nad strzałem, wpływa na celność i komfort strzelania.

Automatyczny bezpiecznik

W strzelectwie najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego po naciągnięciu sprężyny („złamaniu lufy”) następuje automatyczne włączenie bezpiecznika, który uniemożliwia oddanie niekontrolowanego strzału.

Przed oddaniem strzału należy każdorazowo wyłączyć bezpiecznik, który został dogodnie umiejscowiony w tylnej części komory tłoka. Wpływa to na wyjątkowo łatwe odbezpieczenia karabinka, które może odbywać się nawet bez zakłócania procesu celowania.

Światłowodowe przyrządy celownicze

Karabinek został wyposażony w dobrej klasy światłowodowe przyrządy celownicze tj. stałą muszkę oraz regulowaną w pionie i poziomie szczerbinkę.

Światłowody pręciki o kontrastowej (zielono-czerwonej) kolorystyce, znacznie przyspieszają zgrywanie muszki i szczerbinki, a dzięki wysokiej absorpcji światła, umożliwiając także strzelanie przy słabym lub szczątkowym oświetleniu np. po zmroku.

Jeśli chcemy spróbować swoich sił w strzelaniu na większym dystansie, na 11 mm szynie możemy również zamontować wybrany celownik optyczny. Szyna ma otwory na kołek stopujący, eliminujący problem związany z „utratą zera”.

 

DANE TECHNICZNE
 
Cechy dodatkowe - regulowany spust
 
Dane podstawowe
 
Energia kinetyczna naboju [J] - poniżej 17J
 
Ilość szyn montażowych - 1
 
Kaliber [mm] - 5,5
 
Możliwość zamontowania - celownik optyczny
Odrzut - duży (od 11 J)
Prędkość początkowa [m/s] - do 245 m/s
Wykończenie kolby/osady - polimer
Wymagane zezwolenie? - nie
 
Zabezpieczenia
Ilość bezpieczników - 1
Typ zabezpieczenia - bezpiecznik niekontrolowanego wystrzału
 
Zasilanie
Typ zasilania - sprężynowy
 
Wymiary
Długość całkowita [mm] - 1095
Długość lufy [mm] - 420
Masa [g] - 3150 g