Wiatrówka Industry Brand QB 12 4,5mm

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1923
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 199,00 zł 159,00 zł / szt.

Industry Brand QB 12 4,5 mm to lekki karabinek pneumatyczny z klasycznie łamaną lufą, przeznaczony do nauki oraz strzelania rekreacyjnego dla szerokiej grupy strzelców.

Osadę karabinka wykonano z wytrzymałego i lekkiego jednocześnie polimeru, który w odróżnieniu od drewna jest niewrażliwy na warunki atmosferyczne, a jego konserwacja ogranicza się do utrzymania w ogólnej czystości.

Łoże karabinka ma smuką linię z wyraźnie zarysowanym chwytem pistoletowym. Symetryczna kolba Ambi pozwala na komfortowe złożenie do strzału osobom prawo i leworęcznym. Gumowa stopka kolby absorbuje energię odrzutu oraz pozwala na stabilnie oparcie karabinka o ramię.

Naciągnięcie sprężyny i kompresja powietrza odbywa poprzez klasyczne „łamanie lufy”, metodę powszechnie uznawane za najwygodniejszą i najprostszą w obsłudze. Ogromną zaletą wiatrówki jest system wspomagania naciągania sprężyny, co znacząco zwiększa komfort i wydajnośćstrzelania.

Za celność i powtarzalność karabinka odpowiadzialne są długa gwintowana lufa, miękki i przewidywalny mechanizm spustowy oraz śrut diabolo 4,5 mm. Wystrzelony śrut osiąga prędkość wylotową do 220 m/s, dlatego wiatrówka 
Industry Brand QB 12 sprawdzi się także na dłuższym dystansie. Najlepsze wyniki zapewnia stosowanie śrutu diabolo półokrągłego lub płaskiego.

Karabinek wykorzystuje mechaniczne przyrządy celownicze w postaci tunelowej muszki oraz regulowanej szczerbiny. Szyna 11 mm pozwala również na mocoowanie celownika optycznego.

Industry Brand QB 12 to bardzo składny i celny karabinek, stanowiący trafny wybór dla osób rozpoczynających swoją przygodę ze strzelectwem pneumatycznym.