Survival – Co To I Jak Przygotować Się Na Wyprawę?

25-08-2020

Survival - co to? Wyprawy survivalowe cieszą się rosnącą popularnością - stale wzrasta liczba osób zainteresowanych taką formą spędzania wolnego czasu. Niezależnie od tego, czy należysz do grupy osób, które nigdy o nim nie słyszały, czy dawno już przyswoiłeś sobie podstawy survivalu, w naszym artykule z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Omówimy w nim krótko, co to jest survival, jakie wyposażenie przyda się podczas wyprawy i czy aby na pewno to zabawa dla każdego.

Survival – Co To I Jak Przygotować Się Na Wyprawę?

Survival - co to?

Odpowiedzi na pytanie, co to jest survival, mogą być bardzo różne. Próba własnego charakteru i wytrzymałości? Udowodnienie sobie, że potrafi się przetrwać nawet w najtrudniejszych warunkach? Świetna zabawa? Przekraczanie swoich granic? Wiedza na temat tego, jak przetrwać w lesie lub innych, trudnych warunkach? Dla każdego survival może być czymś innym. Najogólniej można go zamknąć w ramach hasła "sztuka przetrwania".

Miłośnicy survivalu posiadają nie tylko rozległą wiedzę, ale często także bogate wyposażenie survivalowe, wśród którego znajduje się odzież, sprzęt, gadżety i akcesoria.

Dla kogo jest survival?

Podstawy survivalu może przyswoić każdy. Odpowiednie wyposażenie, szereg gadżetów i akcesoriów kupisz zarówno stacjonarnie, jak i online, bez żadnych pozwoleń. Czy to znaczy, że wyprawy survivalowe to zabawa dla każdego?

Jeżeli nie wyobrażasz sobie urlopu bez drinków z palemką, społecznościówki sprawdzasz kilkadziesiąt razy na godzinę, nienawidzisz się brudzić, a złamany paznokieć lub zdarta skórka są dla Ciebie prawdziwą tragedią... lepiej zostań w domu. Wyprawy survivalowe nie muszą być od razu na maksa hardkorowe, jednak zdecydowanie jest to rozrywka dla osób świadomych tego, na co się piszą. Jeśli lubisz ekstremalne doznania i chcesz zobaczyć, jak to jest radzić sobie w dziczy, zdecydowanie możesz spróbować.

Jak przygotować się do wyprawy survivalowej?

Jeśli znasz podstawy survivalu i chcesz wyruszyć na wyprawę, z pewnością masz świadomość, że należy się do niej odpowiednio przygotować. Nawet najlepszy sprzęt do survivalu na nic się nie zda, jeżeli nie zadbasz o szczegóły, takie jak chociażby własna forma. Dobrą praktyką, przed wyruszeniem w podróż jest sporządzenie planu wyprawy. Gdzie się udasz? Jakich warunków możesz się tam spodziewać? Co ze sobą zabierzesz? Czego możesz potrzebować? Dobrze wszystko przemyśl, zanim wyjdziesz z domu lub w szale zakupów zaopatrzysz się w wiele zupełnie niepotrzebnych gadżetów.

Wyposażenie survivalowe - co zabrać?

Na wyposażeniu survivalowym nie warto oszczędzać. Wybieraj produkty wysokiej jakości, produkowane przez sprawdzone marki. Dzięki temu zyskasz pewność, że będziesz mógł im zaufać, nawet w najtrudniejszych warunkach. Z pewnością nie możesz zapomnieć o:

  • odzieży survivalowej - musi być ona dostosowana do warunków, jakich możesz się spodziewać na miejscu, komfortowa i trwała. Ponadto powinna być odporna na wilgoć, a także zapewniać ochronę przed niskimi lub wysokimi temperaturami;
  • plecaku survivalowym - zadbaj o jego odpowiednią pojemność - musi pomieścić całe zabrane przez Ciebie wyposażenie survivalowe. Warto sięgnąć po produkt wyróżniający się wysoką jakością wykonania, a także dobrze dopasowany do ciała użytkownika;
  • namiocie survivalowym - jest on niezbędny podczas dłuższych wypraw. Warto, aby był lekki, a także mieścił nie tylko Ciebie, ale także cały Twój ekwipunek. Inne ważne cechy namiotu to trwałość i wytrzymałość, łatwość rozbijania oraz zwijania go.

Przemyśl także to, jakie inne wyposażenie będzie Ci potrzebne. Racje żywnościowe? Szybkoschnące ręczniki? A może jeszcze coś innego? Pamiętaj, że akcesoria i gadżety survivalowe są przydatne, ale będziesz je nosić na własnych plecach, dlatego lepiej nie zabierać czegoś, z czego ani razu nie skorzystasz.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Wiesz już, że musisz kupić odpowiedni sprzęt. Nie zapomnij jednak o przygotowaniu... siebie. Dla osób bez kondycji wyprawa survivalowa może okazać się prawdziwym wyzwaniem, które skutecznie zniechęci do tego typu aktywności. Dlatego obowiązkowo popracuj nad wydolnością swojego organizmu. Pamiętaj, że survival to nie zabawa dla każdego.

Jeśli jesteś zdecydowany na taki wypad, to sprzęt i akcesoria, których możesz potrzebować, kupisz w naszym sklepie online. Oferujemy doskonałą jakość w bardzo atrakcyjnych cenach - sprawdź sam!