Prawo do odstąpienia od umowy

 

Każdemu konsumentowi korzystającemu z możliwości dokonania zakupów na odległość (np. przez Internet) przysługuje ustawowe prawo odstąpienia od umowy. Każdy towar, kupiony przez Internet, konsument może w ciągu 14 dni zwrócić. Wskazany termin liczy się dopiero od momentu otrzymania kupionego towaru. Konsument może zwrócić towar w oryginalnym opakowaniu w nienaruszonym stanie bez konieczności podania powodu swojej decyzji.

Oświadczenie o odstąpieniu

W tym celu we wskazanym terminie konsument powinien wystąpić do sprzedawcy z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy. Powinien to zrobić w formie pisemnej: mailowo lub listownie. Dla celów ewentualnego postępowania dowodowego warto wykorzystać formę listu poleconego za potwierdzeniem odbioru. Powyższy termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem oświadczenie zostało wysłane (art. 30 p. 2).

Prawo konsumenta do informacji

Sposób i termin wykonania prawa odstąpienia od umowy, a także wzór formularza odstąpienia od umowy to jedne z podstawowych informacji, jakie sprzedawca musi – w świetle nowej ustawy o prawach konsumenta – przekazać konsumentowi.

Dane adresowe: Doctor Gun Sp. z o.o., ul. Dworcowa 30J, 66-433 Lubiszyn, woj. lubuskie

Telefon: +49 791 808 333

E-mail: info@doctorgun.eu

Pobierz formularz odstąpienia od umowy (.PDF)

Pobierz formularz odstąpienia od umowy (.DOCX)