1858 New Army Match 8" Octagon White

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 0904
  • Producent: UBERTI - HEGE
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 2 599,00 zł / szt.Wierna replika jednego z najsłynniejszych w historii rewolwerów kapiszonowych, w oryginale produkowana przez legendarną amerykańską firmę Remington. Model 1858 New Army to 6-strzałowy kapiszonowy rewolwer czarnoprochowy z zamkniętą stalową ramą, ładowany odprzodowo.

Wyselekcjonowana ośmiokątna lufa typu Adler o długości 8" (Skręt: 457mm, bruzdy: 11,64, pola: 11,18) Rewolwer z ramą zamkniętą wersja White Finish(polerowana stal,azotowana zabezpieczona przed korozją), bęben ze stali nierdzewnej Inox, osłona spustu mosiężna. Wysokojakościowy produkt Uberti z kutym szkieletem. Oś i czoło bębenka oraz tył ramy mają delikatną powierzchnię teflonową, tak aby nie zbierał się tam nagar.

Mechanizm naciągania języka spustowego umożliwia dwie pozycje: półnapiętą przeznaczoną do zakładania kapiszonów na kominki oraz napiętą w celu oddania strzału.

Pomimo faktu, że podczas trwania wojny secesyjnej na rynku był już dość duży wybór rewolwerów kapiszonowych, żaden z nich nie był tak rozpoznawalny jak 1858 Remington (kal. .36 wersja dla Marynarki,  kal. .44 wersja dla armii).

Jako pierwszy rewolwer na świecie posiadał zamknięty szkielet, co okazało się być dobrym i bardziej niezawodnym pomysłem niż otwarty szkielet Colta. Model spotkał się z tak pozytywnym przyjęciem wśród żołnierzy, że niekiedy wymieniali kilka innych Coltów na Remingtona New Army.

Największą zaletą Remingtona była jego wytrzymałość. Colty pomimo że piękne, nie zawsze były wystarczająco wytrzymałe i odporne, szczególnie podczas działań wojennych.

Dane techniczne
Kaliber: .44
Długość lufy: 8 cali
Lufa: oktagonalna, czokowana
Cylinder (bęben): sześciostrzałowy
Rękojeść: drewno orzechowe
Przyrządy celownicze: nieregulowane
Szkielet (rama): POLEROWANA stal
Długość całkowita: 340 mm
Waga: 1,3 kg
Producent: Uberti, Włochy

 

Sprawdź, jaka broń czarnoprochowa jest dostępna w naszym sklepie.