PIETTA 1858 New Army .44 8" Poilmer (RGAI44)

PARAMETRY:

-kaliber: .44

-typ zamka: kapiszonowy,

-bęben: 6-komorowy,

-mechanizm spustowy: SA (Single Action),

-rodzaj ramy: zamknięta stalowa,

-okładziny rękojeści: polimerowe, imitacja kości słoniowej

-kształt lufy: oktagonalna,

-długość całkowita: 370.84 mm / 14.6",

-długość lufy: 203.2 mm / 8",

-wysokość: 125 mm / 4.92",

-szerokość: 51 mm / 2.01",

-skok gwintu: 1:30,

-waga: 1250 g / 44.09 oz,

-producent: Pietta, Włochy.

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 2977
  • Dostępność: Jest Jest
  • 1 999,00 zł / szt.
  • szt.

Rewolwer 1858 Remington New Army to ulubiona broń Williama F. "Buffalo Billa" Cody. Jego egzemplarz znajduje się w siedzibie Remington Arms Company. Obok niej zamieszczono odręcznie napisaną notką o treści: „Ten stary rewolwer Remingtona nosiłem i używałem przez wiele lat, w wojnach z Indianami i do zabijania bizonów. I nigdy mnie nie zawiódł„. Nawet po pojawianiu się nowocześniejszych rewolwerów na nabój zespolony, Bufallo Bill pozostał wierny Remingtonowi 1858 Pietta New Army 8".

Rewolwer Pietta Remington 1858 New Model Army – zalety

Czemu rewolwer Pietta Remington 1858 New Model Army był tak popularny? Przede wszystkim ta broń czarnoprochowa wyróżniała się dużą celnością i mocą obalającą. Pociski wystrzelone z Remingtona były zdolne osiągnąć prędkość wylotową od 168 do ponad 393 metrów na sekundę. Wartość ta zależała od ilości i jakości użytego prochu. Dla porównania prędkość początkowa pocisku wystrzelonego z pistoletu P-64, wynosi 305 metrów na sekundę.

Remington 1858 to rewolwery czarnoprochowe, które wyróżnia:

-budowa – oksydowana na czarno stalowa rama z zamkniętym szkieletem, 6-komorowy bęben, okucia chwytu, kurek oraz oktagonalna lufa długości 8", (skok gwintu 1-30"), hartowany ogniowo pobojczyk, doskonałe przyrządy celownicze, stała muszka, wykonany z polerowanego mosiądzu kabłąk spustowy (osłona),

-wyfrezowanie na spodzie chwytu umożliwiające mocowanie opcjonalnej stałej drewnianej kolby # BSS44 (Buffalo Shoulder Stock), która zmienia rewolwer w poręczny karabin,

-okładziny chwytu z naturalnego polimeru (imitacja kości słoniowej), ułatwiające pewny chwyt broni,

-pobojczyk dźwigniowy (stempel) umieszczony zawiasowo pod lufą rewolweru Polimer. Przeznaczony jest do dociskania kul ołowianych w komorach bębna. Dźwignia pobojczyka RGAI44 rozszerza się ku tyłowi, dzięki czemu broń ma bardziej opływowy kształt i nie zaczepia o brzeg kabury.

Replika Broni rozdzielnego ładowania i jej części sprzed 1885 roku nie wymaga pozwolenia wg ustawy o broni i amunicji.

Przed zakupem wymagamy potwierdzenia pełnoletności.(Prosimy o wysłanie zdjecie/skanu dowodu osobistego. Prosze o zasłonięcie wszystkich danych oprócz: IMIĘ, NAZWISKO, DATA URODZENIA).