1862 Colt Pocket 5 1/2"

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 69
  • Producent: UBERTI - HEGE
  • Dostępność: Brak Brak
  • szt.
  • 1 650,00 zł / szt.
  • Niedostępny

Po niesamowicie pozytywnym przyjęciu Dragoona w armii amerykańskiej Colt postanowił zaprezentować swoje rewolwery na rynku cywilnym.

Główną wadą dla ludności okazała się podobnie jak w przypadku Walkera w armii, waga samej broni. Model Dragoon był zdecydowanie lżejszy niż jego poprzednik aczkolwiek nadal nie spełniał oczekiwać ludzi.

W ten oto sposób powstała linia rewolwerów Colta na rynek cywilny. 1848 Baby Dragoon, 1849 Pocket, 1849 Wells Fargo oraz 1862 Pocket Police to najlżejsze rewolwery czarnoprochowe okresu. Wszystkie ona poza modelem Pocket Police produkowane były w zredukowanym w stosunku do Dragoona kalibrze .31, dodatkowo modele baby Dragoon oraz Wels Fargo zostały pozbawione dźwigni ładowania.

Historycy zgodnie twierdzą, że rewolwery z tej serii były ostatnimi produkowanymi rewolwerami czarnoprochowymi.

Pierwotnie wyprodukowany w 1873 roku rewolwer z kolbą przez fabrykę Remingtona w ilości zaledwie 31 sztuk. Do dnia dzisiejszego przetrwało zaledwie 18. Moment jego produkcji jest również chwilą w której powstał pierwszy skutecznie działający karabin powtarzalny.

Swój chrzest bojowy przeszedł w trakcie wojny Meksykańskiej następnie brał udział w wojnach z Apaczami na „Starym Południowym-Zachodzie”.

Pomimo wzrastającej popularności karabinów typu „lever action”, wielu producentów nadal oferowało karabiny rewolwerowe na specjalne zamówienie. Model firmy Uberti jest dostępny w 18 calowej lufie w kalibrze .44.

Pięciostrzałowy rewolwer Colta model Pocket Police w kalibrze .36.  Rękojeść z drewna orzechowego, ogniowo oksydowana rama i pobojczyk . Lufa wraz z bębenkiem oksydowana na czarno, bębenek kanelowany do połowy . 

Najładniejszy i najbardziej funkcjonalny rewolwer typu Pocket

 Skok gwintu 1/32'' , długość lufy 5 1/2'' .

Zalecana amunicja: 15 grain prochu szwajcarskiego FFFg ,wypełnienie z kaszy manny , kula .375 , smar Lightning1, kapiszony  Remington 10.