UBERTI 1873 CATTLEMAN .44 stal 5 1/2"

PARAMETRY:

-kaliber: .44,

-lufa: stalowa, zawężająca się,

-gwint: lewy,

-długość lufy: 5,5 cala,

-waga: 1,03 kg,

-inicjacja: kapiszon,

-cylinder: sześciostrzałowy,

-wykończenie: stal,

-producent: Uberti, Włochy.

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 68
  • Producent: UBERTI - HEGE
  • Dostępność: Jest Jest
  • 2 699,00 zł / szt.
  • szt.

Oferowany przez nas Cattleman to wierna replika jednego z najsłynniejszych rewolwerów kapiszonowych w historii. W oryginale był produkowany przez legendarną amerykańską firmę Colt. Model Colt Cattleman 1873 to ładowana odprzodowo, 6-strzałowa i kapiszonowa broń czarnoprochowa.

Cattleman – historia, materiał wykonania i budowa

Szybko po tym gdy rozpoczęto produkcję pierwowzoru oferowanej przez nas broni dla Bata Mastersona z Long Branch Saloon w Dodge City, zyskała ona dużą sławę wśród przedstawicieli prawa, farmerów, najemników, łowców głów, a nawet przestępców działających na „Dzikim Zachodzie”. Nie dziwi więc, że firma Uberti postanowiła odtworzyła legendarnego Colta Cattlemana, czyli czarnoprochowy rewolwer, który dawniej bardzo często był widywany na ulicach Dodge City w Kansas.

Cattleman .44 wywodzi się więc z modelu Colta 1873 Single Action Army, czyli niewątpliwie najlepiej sprzedającego się rewolweru wszechczasów. Główną różnicą między tymi modelami jest zastąpienie amunicji zespolonej ładunkami rozdzielnymi.

Rewolwer Cattleman 5.5 wykonany jest ze stali i wyposażony w 5,5-calową lufę kalibru .44. Posiada on przyrządy celownicze w postaci stałej muszki i szczerbinki oraz w chwyt z drewna orzechowego. Natomiast kabłąk spustowy Cattleman 5 1/2" wykonany jest ze stali.

Replika broni rozdzielnego ładowania taka jak rewolwer Uberti Cattleman sprzed 1885 roku nie wymaga pozwolenia według ustawy o broni i amunicji. Przed zakupem konieczne jest jednak potwierdzenia pełnoletności (np. przy pomocy skanu lub zdjęcia dowodu).

Sprawdź, inne rewolwery czarnoprochowe i rewolwery Uberti proponowane przez nasz sklep z bronią.