Kto to jest preppers? - Styl życia preppersa

29-07-2022

Chcesz przygotować się na powódź, trzęsienie ziemi, wojnę czy wybuch nuklearny. Dowiedz się: preppers – kto to jest i odkryj jak przetrwać w nawet najbardziej niesprzyjających warunkach.

Preppers – kto to jest?

Na początku warto dowiedzieć się: preppers – co to znaczy. To słowo wywodzące się z języka angielskiego, które oznacza przygotowanie. Wiedząc to, łatwo można zrozumieć, kim są preppersi. To osoby, które przygotowują się na każdą groźną i potencjalnie niebezpieczną sytuację. Preppersi są gotowi zarówno na brak prądu, jak i na konflikt militarny czy wybuch nuklearny. Warto podkreślić, że biorą odpowiedzialność nie tylko za przetrwanie własne, ale i osób najbliższych.

Czym jest prepping? Przede wszystkim to konieczność zdobycia odpowiednich umiejętności survivalowych oraz przedmiotów, które będą przydatne podczas apokalipsy. Opiera się także na zbieraniu zapasów żywieniowych oraz tworzeniu schronów, w których można przetrwać nawet ekstremalną sytuację.

Zastanawiając się na tym, co to jest prepping, nie można zapomnieć, że to także filozofia życia wynikająca z obserwacji rzeczywistości. Preppersi dostrzegają, że obecnie przez zmiany spowodowane przez człowieka dochodzi do coraz większej ilości klęsk naturalnych czy cywilizacyjnych. Chcą się więc na nie odpowiednio przygotować. Będąc w gotowości na najgorsze, zbliżają się też do natury. Uczą się żyć bez udogodnień cywilizacyjnych, które w każdej chwili mogą zniknąć (np. w wyniku braku prądu). Preppersi to osoby, które polegaj tylko na sobie i swoich umiejętnościach.

Preppers a survival

Wiesz już, kto to jest preppers, czym się jednak różni od survivalu? Przede wszystkim skupia się on na utrzymaniu jak najdłużej obecnego poziomu życia. Dla preppersów duże znaczenie ma gromadzenie zapasów i niezbędnych przedmiotów. Mimo że znają tajniki survivalu, ich głównym celem nie jest przetrwanie w dziczy, a we własnym domu. Oczywiście przewidują także taki scenariusz, że będą musieli go opuścić i dlatego uczą się też wielu przydatnych umiejętności takich jak rozpalanie ogniska, czy tworzenie szałasu.

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Sprawdź, co to jest survival!

Jak zostać preppersem?

Dla preppersów ważne jest to, by być gotowym na każdą sytuację. Dlatego podczas przygotowań kierują się kilkoma istotnymi zasadami. Jak zostać preppersem?

  • Bądź niezależny – preppersom zależy na jak największej samowystarczalności i uniezależnienia się od czynników zewnętrznych.
  • Zbieraj zapasy – magazynowanie rezerw jedzenia, wody, energii czy odzieży pozwali w sytuacji kryzysowej nie tylko przetrwać, ale także żyć na odpowiednim poziomie.
  • Ucz się survivalu – dzięki nauce odpowiednich umiejętności preppersi są w stanie przetrwać nawet w bardzo niesprzyjających warunkach.
  • Dbaj o kondycję fizyczną – może się zdarzyć, że w trakcie sytuacji kryzysowej nie będzie można polegać na maszynach, dlatego przetrwanie zależy także od siły i sprawności fizycznej.
  • Oszczędzaj – oszczędzanie uczy świadomości, że zasoby są ograniczone. Dzięki temu nawet nie mając ich wiele, przetrwasz wiele dni.

Przygotuj się na każdy kryzys

Preppersi muszą być w ciągłej gotowości na to, co może się wydarzyć. Jeśli chcesz do nich dołączyć, musisz nie tylko nauczyć się potrzebnych umiejętności i zbierać zapasy, ale także wyposażyć się w sprzęt survivalowy, niezbędniki oraz zestawy przetrwania. Wszystkie je oferuje nasz sklep z bronią.