Pistolet Canik TP9 Elite Combat kal. 9x19mm

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1953
  • Dostępność: Brak Brak
  • szt.
  • 3 500,00 zł / szt.
  • Niedostępny

Flagowy model tureckiego producenta zasilany amunicją 9x19 mm Para, stworzony w kooperacji z Salient Arms International z wykorzystaniem najwyższej jakości części i rozwiązań.

Model jak wszystkie z serii TP bazuje na polimerowym szkielecie o ergonomicznym kroju wyposażonym w wymienne tylne panele umożliwiające dostosowanie do rozmiaru dłoni użytkownika. Elite Combat wyróżnia się tu jednak lejkiem ułatwiającym szybką wymianę magazynka oraz nieco bardziej zaokrąglonym kabłąkiem.

Manipulatory zostały rozlokowane podobnie jak sportowym modelu SFx dzięki czemu charakteryzują się dużą wygodą obsługi. Zwalniacz magazynka posiada możliwość regulacji dzięki czemu możemy łatwo dostosować go do potrzeby sytuacji.

Płaski spust Canik Enhanced Trigger w układzie SAO bez samonapinania został wykonany z frezowanego aluminium i wyposażony w niklowane części wewnętrzne dla doskonałej płynności pracy. Zintegrowana ze spustem mechaniczna blokada zapobiega niekontrolowanemu ściągnięciu. Pistolet został ponadto wyposażony we wskaźnik obecności naboju w komorze oraz wskaźnik napięcia iglicy.

Zamek został wyposażony w port umożliwiający stosowanie urządzeń elektrooptycznych w czterech konfiguracjach odpowiadających najbardziej popularnym profilom. Zabezpieczenie przed negatywnym wpływem środowiska zostało uzyskane przez azotowanie, przez które uzyskano powłokę Tenifer™.

Przyrządy celownicze SAI Fiber Optic Sight oparte o światłowodową muszkę doskonale sprawdzą się przy sportach dynamicznych. Montaż na jaskółczy ogon umożliwia regulację w poziomie i ewentualną wymianę na inny model, który najlepiej odpowiada naszym preferencjom.

Precyzyjna azotowana lufa klasy match grade, została skonstruowana z wykorzystaniem żłobień które odciążają ją, usztywniają i zwiększają powierzchnię oddającą ciepło. Koniec został wyposażony w gwint metryczny M13,5x1 LH umożliwiający stosowanie urządzeń wylotowych. W przypadku braku wykorzystania pozostaje on zabezpieczony estetyczną nakrętką zabezpieczającą.

Szkielet mieści w sobie magazynek o pojemności 15 naboi, jednakże do zestawu dołączony jest również drugi model, wyposażony w powiększoną, aluminiową stopkę, o dodatkowej pojemności 3 naboi.

Cechy:


- Opracowane przez Salient Arms Interational części najwyższej jakości
- Żłobiona, azotowana lufa klasy Match Grade dla wysokiej precyzji
- Zabezpieczony nakrętką gwint pod urządzenia wylotowe
- Doskonały spust o płaskim sportowym profilu
- Krótki reset ułatwiający dynamiczne strzelanie
- Mechanizm spustowy pokryty niklem dla ponadprzeciętnej płynności
- Systemy zabezpieczające w spuście, wskaźniki napięcia iglicy i naboju w komorze
- Światłowodowe przyrządy celownicze SAI
- Lejek ułatwiający wymianę magazynka
- Zwalniacz magazynka o regulowanej wielkości
- Wymienne tylne panele o zróżnicowanej grubości
- Zintegrowana szyna Picatinny
- Zabezpieczenie korozyjne Tenifer™

W zestawie:


- 1 x Pistolet
- 1 x Dedykowana, polimerowa kabura
- 1 x Magazynek 15 naboi
- 1 x Magazynek 18 naboi
- 4 x Montaż kolimatora
- 1 x Szybkoładowarka
- Wymienne panele tylne
- Wymienne nakładki zwalniacza magazynka
- Zestaw do czyszczenia

Kaliber: 9x19 Para
Długość: 200 mm
Wysokość: 134 mm
Szerokość: 38 mm
Masa: 803 g
Długość lufy: 120 mm
Rodzaj mechanizmu spustowego: SAO
Pojemność magazynka: 15/18
Opór spustu SA: 28 N