Pistolet GLOCK 17 gen.5 MOS (BXWW276) 2022

PARAMETRY:

-Masa: 600gr

-Kaliber: 9mm luger

-Długość: 202mm

-Długość lufy: 114mm

-Mechanizm spustu: opoór 2,6kg

-Magazynek: 17,19,21,33-nabojowy

-W zestawie: skrzynka transportowa, dwa magazynki

-Gwarancja: 2 lata

-ZAKUP TYLKO WYŁĄCZNIE W SKLEPIE STACJONARNYM

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 3630
  • Dostępność: Jest Jest
  • 4 000,00 zł
  • szt.

Najnowsza odsłona klasycznego, pełnowymiarowego pistoletu z Austrii w kolejnej, piątej już generacji. Broń charakteryzuje się zmienionym chwytem o fakturze znanej z generacji 4, ale pozbawionym charakterystycznych występów rozdzielających palce. Na chwyt można nałożyć nakładki regulujące jego rozmiar - w komplecie znajdują się cztery sztuki: dwie „standardowe” (M oraz L) oraz dwie z przedłużonym „bobrzym ogonem” (także M i L). Dolną część gniazda magazynka w chwycie wyprofilowano w lejek ułatwiający wymianę magazynka.

W pistolecie zastosowano dwustronny zatrzask zamka w tylnym położeniu oraz znany z 4. generacji przycisk zatrzasku magazynka z opcją przełożenia na prawą stronę szkieletu broni.

Glock 17 gen. 5 MOS wyposażony jest w nową lufę Glock Marksman Barrel o zmienionym gwincie i przeprojektowanej koronie, która zapewnia lepszą celność pistoletu.

Wpływ na poprawę celności ma także mechanizm spustowo-uderzeniowy (spust, iglica, blokada iglicy), który cechuje płynniejsza praca - przez wielu strzelców uznawany jest on za najlepszy mechanizm spustowy fabrycznie montowany w pistoletach Glock. W generacji 5. zastosowano ponownie spust z jednym kołkiem, w przeciwieństwie do układu z dwoma kołkami w generacji 4.

Zmianie uległa także przednia część zamka, którą wyprofilowano w „opływowy” kształt, a sam zamek pokryty jest trwałą powłoką nDLC. Dodatkowo w wersji MOS wykonano frez do mocowania mikrokolimatorów (w zestawie dołączone są cztery płytki mocujące do najpopularniejszych modeli), a na przedniej części zamka wykonano nacięcia ułatwiające przeładowywanie broni.