Pistolet Glock 26 FS Gen. 5 9x19mm PARA

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 3102
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 3 450,00 zł / szt.

Dostępny w sklepie w Poznaniu

Pistolet GLOCK jest uniwersalnym rozwiązaniem dla osób które szukają prostej i kompaktowej konstrukcji. W latach 80’ zadebiutował w Austriackiej armii, by później stać się najpopularniejszą bronią funkcjonariuszy policji na całym świecie. Opracowany i produkowany przez GLOCK GmbH z Deutsch-Wagram w Austrii, na jego bazie powstało wiele wersji o różnym przeznaczeniu, różniących się głównie kalibrem stosowanej amunicji, wymiarami zewnętrznymi i masą. 

 

GLOCK jest światowym hitem i zyskał miano broni XXI wieku.

W pistoletach GLOCK zastosowano potrójny system zabezpieczenia: zewnętrzny spustowy i dwa wewnętrzne igliczne, są one kolejno zdejmowane w trakcie naciskania na język spustowy. Pozwala to na bezpieczne użytkowanie pistoletu z wprowadzonym nabojem do komory zamkowej co znacznie skraca czas użycia broni. Dodatkowo nie pozwala na ponowne napięcie i wyzwolenie mechanizmu uderzeniowego w razie niewypału.

Jeśli potrzebujesz broni do obrony osobistej, którą łatwo zakamuflujesz pod codziennym ubraniem, to GLOCK 26 będzie świetnym wyborem. Dzięki jego małym rozmiarom bez problemu ukryjesz go pod marynarką czy koszulą.

 

Co wyróżnia GLOCKA generacji 5?

System sprężyny powrotnej która została zdublowana, dzięki czemu osiągnięto redukcję odrzutu. Odczujesz to szczególnie w czasie strzelania dynamicznego.

Zwalniacz magazynka został powiększony, teraz możesz łatwiej, wygodniej a przede wszystkim szybciej wymienić magazynek. Jeśli jesteś strzelcem leworęcznym to z pewnością docenisz jego obustronność i możliwość przełożenia na lewą stronę.

Rękojeść której faktura została tak zmodyfikowana aby zwiększyć pewność chwytu w porównaniu z starszymi generacjami Glocka. Jest tak skonstruowana aby nie niszczyć ubrań czy kabur, a jednocześnie zapewnić pewną kontrolę broni np. w czasie deszczu gdy mamy mokre dłonie.

Wymienne nakładki rękojeści dzięki którym dopasujesz chwyt do swojej dłoni. Powiększ chwyt do rozmiaru M lub L bez użycia narzędzi w jednej chwili.

 

GLOCK 26 GEN 5 - DANE TECHNICZNE:
KALIBER: 9x19 PARA
DŁUGOŚĆ BRONI: 160 mm
WYSOKOŚĆ: 106 mm
SZEROKOŚĆ: 30 mm
DŁUGOŚĆ LINiI CELOWNICZEJ: 144 mm
DŁUGOŚĆ LUFY: 88 mm
POJEMNOŚĆ MAGAZYNKÓW: 12/15/17/19/33
MASA NIEZAŁADOWANEGO PISTOLETU: 560 g
MASA PUSTEGO MAGAZYNKA*: 56 g
MASA PEŁNEGO MAGAZYNKA*: 180 g
OPÓR SPUSTU: 2,5 kg
SYSTEM ZABEZPIECZENIA: Safe Action