Pistolet na kule gumowe WALTHER PPQ M2 T4E kal.43

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 2465
  • Dostępność: Brak Brak
  • 1 229,00 zł / szt.
  • szt.
    Niedostępny

Walther PPQ M2 T4E .43 to pistolet ram miotający kule gumowe i pieprzowe o kalibrze 11 mm, przeznaczony do samoobrony, treningu i strzelania rekreacyjnego.

Realistyczny system treningowy

Walther PPQ M2 T4E .43 został wykonany w oparciu o budowę i działania bron palnej. W konstrukcji pistoletu można wyróżnić polimerowy szkielet, na którym osadzono metalowy, ruchomy zamek. Walther PPQ M2 T4E jest zasilany 12 g kapsułą CO2 montowaną w magazynku. Wkręcenie kapsuły ułatwia klucz imbusowy zintegrowany z okładziną rękojeści. To proste i skuteczne rozwiązanie zapobiega zgubieniu klucza i pozwala zawsze mieć go zawsze pod ręką. W magazynku oprócz kapsuły CO2 mieści się także 8 kul kalibru .43 (ok. 11 mm).
Profilowaną rękojeść poddano niemal w całości teksturowaniu, które znacząco zwiększa przyczepność pistoletu do dłoni. Pistolet jest przeznaczony do strzelania dynamicznego, dlatego na mechanicznych przyrządach celowniczych naniesiono żółte kropki, ułatwiające zgrywanie muszki i szczerbinki na celu. Dzięki szkieletowej szynie Picatinny możemy używać latarki lub laserowego znacznika celu. Na zamku oraz rękojeści naniesiono licencjonowane oznaczenia producenta broni palnej.

W wersji LE (Law Enforcement) dla służb mundurowych marker ma niebieski zamek, co czytelnie informuje, że jest to broń treningowa.

Obrona i trening

Do strzelania możemy wykorzystywać różnego rodzaju „amunicji” w zależności od potrzeb i sytuacji. Oferujemy kule pieprzowe do samoobrony oraz kule gumowe do treningu i strzelania rekreacyjnego. Kule pieprzowe po trafieniu w cel uwalniają wysoce drażniący pył pieprzowy, o identycznym działaniu obronnym co standardowy gaz pieprzowy. Twarde kule gumowe cechują się dużą mocą obalającą, dlatego dobrze sprawdzają się podczas treningu taktycznego oraz strzelaniu do celów reaktywnych. Skuteczny zasięg pistoletu wynosi około 10 m, co pozwala zachować bezpieczny dystans od ewentualnego napastnika.

Odrzut po strzale

W pistolecie Walther PPQ M2 T4E zastosowano system blow-back, który realistycznie imituje odrzut, jaki występuje w pistolecie bojowym. Podobnie również jak w broni palnej, po wystrzeleniu z magazynka wszystkich kul, zamek pozostaje w tylnym położeniu, jego zwolnienie wymaga wciśnięcia dźwigni zrzutowej. 

W zestawie znajduje się polimerowa walizka transportowa, magazynek, oraz wycior

 

DANE TECHNICZNE
 
Energia kinetyczna naboju [J] - 4
Materiał korpusu - tworzywo sztuczne
Pojemność magazynka [szt.] - 8
Prędkość początkowa [m/s] - do 105
Typ amunicji
- kule znakujące ,
- kule pudrowe ,
- kule pieprzowe
Typ szyny - 22 mm (picatinny) 
Typ zasilania - CO2 12 g
Długość całkowita [mm] - 180
Długość lufy [mm] - 102
Masa [g] - 848