UMAREX - pistol. wiatrów. GLOCK 19X BlowBack 4,5mm

PARAMETRY:

Energia kinetyczna naboju [J]: do 2 J

Ilość szyn montażowych: 1

Kaliber [mm]: 4,46 mm

Klasa celności: rekreacyjna

Magazynek: jest

Możliwość zamontowania: celownik laserowy,latarka

Odrzut mały: (do 10 J)

Pojemność magazynka [szt.]: 18

Prędkość początkowa [m/s]: 105

Typ spustu: DAO (Double Action Only - wyłącznie podwójnego działania)

Typ śrutu: BB

Typ szyny: 22 mm (picatinny)

Wymagane zezwolenie: nie

Wzorowany na Glock 19

Ilość bezpieczników: 2

Typ zabezpieczenia:bezpiecznik spustowy, bezpiecznik nastawny

Ilość strzałów z jednostki zasilania: 60

Typ zasilania: CO2 12 g

Kolor: coyote

Długość całkowita [mm]: 190

Masa [g]: 660

Producent: Umarex, Niemcy

EAN: 4000844657701

Symbol dostawcy: 5.8367

  • 729,00 zł / szt.
  • szt.
    Niedostępny

Glock 19X blowback 4,5 mm coyote BB CO2 to pistolet pneumatyczny z mocnym systemem blow-back, wyposażony w metalowy zamek, dodatkowy bezpiecznik oraz szereg rozwiązań konstrukcyjnych zapożyczonych z broni palnej.

Wierne odwzorowanie Glock 19X

Glock 19X to cywilna wersja modelu G19 HMS, opracowanego jako następca M9 - pistoletu amerykańskich sił zbrojnych. Podobnie jak wersja bojowa, wiatrówka Glock 19X posiada metalowy zamek oraz polimerowy szkielet, o matowej fakturze.

Model 19X to pistolet typu crossover, łączący elementy konstrukcji dwóch najbardziej popularnych modeli pistoletów Glock tj. pełnowymiarowego szkieletu G17 oraz kompaktowego zamka pistoletu G19.

Podobnie jak w wersji bojowej, wiatrówka Glock 19X blowback 4,5 mm coyote BB CO2​, ma metalowy ruchomy zamek oraz polimerowy szkielet w wojskowej kolorystyce coyote.

Pistolet wyposażono w obustronną dźwignię zrzutu zamka, szynę akcesoryjną, dodatkowy bezpiecznik nastawny oraz teksturowaną rękojeść z zaczepem na smycz taktyczną.

Po zamontowaniu kapsuły i załadowaniu śrutu ciężar wiatrówki jest niemal taki sam jak bojowego pistoletu Glock 19X (bez amunicji). Pistolet wykorzystuje stałe przyrządy celownicze oznaczone białymi kropkami.

Kontrastowe oznaczenia przyspieszają zgrywanie przyrządów, pozwalają także na strzelanie przy słabym lub szczątkowym świetle.

W przedniej części szkieletu znajduje się szyna montażowa pozwalająca na wykorzystywanie dodatkowych akcesoriów strzeleckich np. laserowego wskaźnika celu lub latarki. Na zamku i szkielecie wiatrówki naniesiono licencjonowane oznaczenia firmy Glock oraz numer seryjny pistoletu.

Stabilność i kontrolę chwytu zapewnia drobne moletowanie naniesione na powierzchnię całej rękojeści.

Zasilanie kapsułą CO2

Do zasilania wiatrówki niezbędna jest 12 g kapsuła CO2, którą montujemy w wysuwanym z rękojeści magazynku. Instalacja i wymiana naboju jest prosta, za sprawą dołączonego klucza imbusowego.

Wystarczy umieścić kapsułę w ramce magazynka następnie za pomocą klucza dokręcić śrubę do wyczuwalnego oporu.

Jedna kapsuła CO2 pozwala na oddanie do 60 strzałów z wyrównaną prędkością początkową 105 m/s. Należy pamiętać, że na wydajność strzałów, największy wpływ ma temperatura powietrza oraz dynamika, z jaką strzelamy.

Mocny odrzut

Gazowa forma zasilania pozwoliła na zastosowanie mocnego systemu blow-back, który odpowiedzialny jest za realistyczny odrzut po oddaniu strzału. Efektowne i odczuwalne „kopnięcie” wiatrówki powoduje, że mamy nieodparte wrażenia strzelania z broni palnej.

Po wystrzeleniu z magazynka wszystkich śrutów zamek blokuje się w tylnym położeniu identycznie jak w broni palnej. Ponowne przygotowanie pistoletu do strzelania wymaga wymiany magazynka, wciśnięcia obustronnej dźwigni zrzutu lub energicznego odciągnięcia zamka do tyłu.

Jedna kapsuła pozwala na oddanie około 60 strzałów z wyrównaną prędkością początkową, co stanowi bardzo dobry wynik dla wiatrówki z blow-backiem.

Stalowy śrut BB's

Wiatrówka strzela okrągłym śrutem stalowym 4,46 mm, który ładujemy do metalowego magazynka wysuwanego z rękojeści. Podajnik magazynka można zablokować w dolnym położeniu, pozwala na to na załadowanie 18 sztuk śrutu metodą grawitacyjną bezpośrednio z pojemnika.

W odróżnieniu od śrutu ołowianego, BB'S nawet pod wpływem nacisku nie ulega odkształceniom, dlatego mogą być bezpiecznie ładowany do magazynków o dużej pojemności.

Bezpieczny mechanizm spustowy

Glock 19X blowback 4,5 mm coyote BB CO2 wyposażono w mechanizm spustowy DAO (z samonapinaniem) z bezpiecznikiem spustowym, który zapobiega oddaniu przypadkowego strzału oraz wymusza prawidłowe ułożenia palca na języku spustowym.

Rozwiązanie to jest zaimplementowane z mechanizmu Safe Action opatentowanego przez markę Glock. Dodatkowym zabezpieczeniem jest bezpiecznik nastawny znajdujący się w obrębie szyny akcesoryjnej.